Dünyaca ünlü İsveçli müzik yapımcısı Max Martin uluslarası kariyerine bir Grammy ödülü daha ekledi. Amerikan Müzik Endüstrisinin “en büyükleri” ile çalışan Martin, bu sene Grammy ödülünü kendisi gibi İsveç’li olan Shellback ve şarkıcı Justin Timberlake ile birlikte “görsel medya için yazılmış en iyi şarkı” kategorisinde aldı. Bir animasyon filmi olan “TROLLER” filmi için yazılan “Can’t Stop The Feeling!” şarkısı aynı zamanda 2016 yılının en sevilen en çok dinlenen şarkıları arasında yer alıyor.

Ancak dünyaca ünlü İsveçli yapımcı Max Martin “Yılın Yapımcısı” ödülünü Greg Kurstin’e* kaptırdı.

Dünya Müzik listelerinde yer alan pek çok şarkı Max Martin’in elinden çıkmakta. Britney Spears, Justin Bieber, Kate Perry ve Taylor Swift onunla çalışmayı alışkanlık haline getirmiş ünlülerden bazıları(!).

İsveç’in ABBA’dan beri dünya müzik piyasasına kazandığı en büyük değer olarak görülen Max Martin’in yazmış olduğu 1999 yılından beri Amerikan Bilboard listesinde 1 numara olan 22 adet hit şarkı var.

Önemli Not: Max Martin hakkında daha fazla bilgi için “İSVEÇ?TEN MÜZİK (6): MAX MARTİN-Müzik trendlerini belirleyen adam” yazımızı okumanızı öneririz.

 

“TROLLER”Filminden : “Can’t Stop The Feeling!”