Esas adı Tove Ebba Elsa Nilsson olan 29 Ekim 1987 Stockholm doğumlu Söz yazarı-Besteci-Yorumcu’nun sahne ismini insan her seferinde “love to” olarak okumaya meyilli. Çok güzel-çok yetenekli-çok karizmatikvecanayakın “made in Sweden” sanatçı Tove Lo’nun ismi,önümüzdeki dönemlerde İKEA, VOLVO ve ZLATAN IBRAHIMOVIC’ten önce İsveç’i çağrıştıracak gibi. Tıpkı vatandaşı Lykke Li gibi -ancak daha eğlenceli, daha muzip, kısacası dünya pop listelerinde yükselmek hatta bir numara olmak için daha kuvvetli bir aday- Tove Lo’da uluslararası bir yıldız olmak için herşeye sahip.

Uzun lafın kısası sanatçı ve müzisyen fabrikası İsveç’in en son ürünlerinden biri Tove Lo.

Katy Perry’nin Dünya turnesine eşlik ediyor ön grup olarak Eylül 2014-Mayıs 2015 arası.

18 Kasım Berlin,21 Kasım Londra konserlerinden sonra Aralık ayında Katy Perry ile birlikte Avustralya ? Yeni Zelanda’da konserler verecek genç şarkıcı.

Yazın çıkarmış olduğu “NOT ON DRUGS”, “HABITS-STAY HIGH” single’ları kimilerini daha ilk dinleyişte kimilerini ise bir kaç kere dinledikten hemen sonra “yakaladı”. Habits (Stay High)single’ının Bilboard Top 100 listesinde 7 numaraya kadar yükselmiş olduğunu hatırlatalım. Bu single’larıda içeren EP Truth Serum bu yılın Mart ayında dijital ortamda yayınlanmıştı. Ama Love To’nun pardon Tove Lo’nun uzun süredir beklenen ilk çıkış albümü “Queen of the Clouds” Islands Records tarafından hem ABD, hem Avrupa hem Avustralya’da 30 Eylül’de yayınlandı.

 

Tove Lo'nun uzun zamandır beklenen çıkış albümü "Queen of the Clouds"ın kapağı

Eleştirmenlerden çekimser ama “olumlu” not alan “Queen of the Clouds” son derece “sofistike ve eklektik bir albüm. Müzikal anlamda Bilboard listelerinin üst sıralarında görmeye alışkın olduğumuz şarkıların altyapısına sahip son derece rafine melodiler üzerine kurulmuş. Albümün şarkıları CİNSELLİK-AŞK-ACI adı altında 3 ayrı temada toplanmış.

Albüm kayıtları için valizini toplayıp Stockholm’den Los Angeles’a hereket eden Tove Lo, orada vatandaşı Max Martin* ve ekibiyle çalışmış.

Tove Lo önce ülkesinde sonra dünyada şöhreti yakalamak gibi bir strateji uygulamak yerine doğrudan ?bir dünya starı? olmak yönünde ilerliyor.

Tove Lo – Habits (Stay High) – Hippie Sabotage Remix

Not On Drugs

Out Of Mind

Tove Lo ile ilgili güncel bilgileri kendi resmi internet sitesinden edinebilirsiniz.