15 Mart 1985 doğumlu Amerikalı şarkıcı Natalie Prass, spacebomb records‘dan çıkardığı ve kendi adını taşıyan albümüyle ekleştirmenleri büyüledi. Jools Holland’ın programına katılması onu atlantiğin diğer tarafında, eski kıta Avrupa’da da hayran kitlesi oluşturdu çok kısa sürede. Festival organizatörlerinin gözdesi Natalie Prass 30 Ağustos Pazar günü Paris’teki “Rock-en Seine” festivalinde sahne alacak.

Natalie Prass'ın tarzını "retro" olarak niteleyebiliriz

İnce sesiyle, insanın içini ısıtan o gülümsemesiyle Disney prenseslerini andıran Natalie Prass popstar olmaktan çok uzak biri. Tek derdi iyi müzik yapabilmek. Duruşu, görünüşü, giydiği kıyafetlere bakıldığında, Rolling Stones dergisinin “derhal tanımanız-bilmeniz gereken 10 yeni sanatçılar” arasına yerleştirilmiş biri gibi değil, prestijli bir üniversitede sosyal bilimler üzerine doktora yapan ve tezini teslim etmesine az bir süre kalmış olan, ara sıra sıkıldığında arkadaşlarıyla canlı müzik dinlemeye çıkan bir “abla” gibi duruyor. Güzelliğinden etkilenen erkek ya da kadın müzikseverler albümü dinlediklerinde Natalie Prass’ın sesiyle hipnotize oluyorlar.

Natalie Prass iddialı veya “bir şeyleri ispatlama” peşinde değil. Çok hoş, buğulu bir sesi olmasına rağmen sesinin çok “güçlü” bir ses olamdığının farkında. “En yetenekli müzisyenin ya da en iyi yorumcunun ben olduğumu düşünmüyorum, kesinlikle. Ama iyi bir şeyler ortaya çıkarmak için çok ama çok çalışıyorum.” diyor Prass. Bu konuda da son derece başarılı Natalie Prass, gerek melodiler gerek aranjmanlar, gerekse şarkı sözleri son derece rafine ve incelikli bir zeka ürünü.

İlişkiler, yanlış anlamalar, anlaşılmalar, yürekten sevenler, acımasız insanlar, kalp kırıklıkları.. Daha önceden yüzlerce binlerce söylenmiş duyguları dile getiriyor belki ama inanılmaz bir zarafetle ve müzikal bir dehayla kendi adını taşıyan ve sahibi liseden arkadaşı olan Matthew E. White olan “Spacebomb Records” şirketinden yayınlanan albümünde.

Tüm müzik severleri 2015 yılı Grammy Ödüllerinde ve önümüzdeki yıllarda adından çok bahsettireceğini düşündüğümüz Natalie Prass’ın albümü dinlemeye ve imkanınız varsa canlı olarak dinlemeye davet ediyoruz.

“It is you”

“Why don’t you believe in me” (canlı performans)

“Bird of Prey” (Later..with Jools Holland performansı)