Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırmaya göre, özellikle öğrenciler arasında, sms bağımlılığının uyku bozukluğuna ve strese yol açıyor.

Washington and Lee Üniversitesi Psikoloji bölümü öğretim görevlilerinden Doktor Karla Murdock ,SMS bağımlılığının üniversitede ilk senesi olan öğrenciler üzerinde etkilerini araştıran bir çalışma yürütmüş ve bu çalışmanın sonunda ortaya çıkan sonuç SMS’çi gençlerin çok ciddi uyku sorunları olduğu. Zor uykuya dalmalarının yanı sıra , bu öğrencilerin gelen bir SMS’e cevap verme zorunda olduklarını hissettiklerinden, uykularının ortasında bazen aniden uyanıp daha sonra tekrar uykuya dalmakta zorluk çekiyorlar. Uyku düzenleri bozulmuş olan bu gençler gün içinde sürekli yarı uykulu bir halde olurken Karla Murdock uyku bozukluklarının yanı sıra SMS bağımlılarının sosyal ilişkilerde “gergin ” olduklarını ifade ediyor.

Bir telekominikasyon şirketinin cep telefonları olmadığında günümüz insanının telefonla yaptığı aktiviteleri telefonsuz nasıl yerine getirebileceği hakkında komik ve güzel bir çalışma.