Türk Hava Yollarının  (THY) reklam filmlerini beğeniyor musunuz?

Kevin Costner, Kobe Bryant, Barcelona FC, Manchester United, İstiklal Marşı’nın dünyanın dört bir yanında yerel enstrümanlarla çalındığı reklam filmi; kuşkusuz bir dünya markası olmayı hedefleyen ulusal havayolu şirketimiz için son derece faydalı kampanyalardı. Bu reklam filmleri sadece yerli müşteriyi değil tüm dünyada seyahat eden insanları THY ile uçmaya davet eden reklamlar. Hepsi son derece başarılı kampanyalar.Dünyanın en çok noktasına uçan havayolu şirketi vurgusuda çok iyi düşünüşmüş.

Yeni Zelanda Havayolları, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbitlerin “anavatanı” olan Yeni Zelanda’nın ulusal havayolları. Gerek kitapları gerekse filmleri dünya çapında fenomen olmuş “Yüzüklerin Efendisi” üçlemesi ve yakında gösterime girecek olan “Hobbit” filmi firmanın yeni reklam filminin ana unsurunu oluşturmuş.  Reklam filminde Yüzüklerin Efendisiüçlemesiyle bir efsaneye dönüşen Sir Peter Jackson’da reklamda oynamış.  İngiliz yolcuların “Yeni Zelanda aksanı” ile dalga geçmesi ve sonrasında kafasına şaplağı yemesi mükemmel bir espri.  “Orta Dünyanın HavaYolları” sloganı ise tam anlamıyla dahice. Yemeklerin iyi olup olmadığı aklınıza bile gelmiyor.

Yüzlerce defa uçak yolculuğu yapıp yolculukla ilgili güvenlik önlemleri bir kere bile dinlememiş olsanız ya da hayatınızda hiç uçağa binmemiş olsanız bile filmi seyretmekten kendinizi alamıyorsunuz.

Sizce hangisi daha başarılı?

Teşekkürler Buğra!