CLUBHOUSE’da ilk kural, clubhouse’a katılan o gece mutlaka konuşacak !!!

İnstagramdaki fotoğrafları, TİKTOK’taki milyonlarca videoyu unutun, yeni moda artık CLUBHOUSE’da sohbet etmek. Deneyenler, bağımlılık yaptığını, gecelerini saatlerce konuşarak harcadıklarını ifade ediyorlar.

CLUBHOUSE en yeni, en moda sosyal medya, özelliğimi ? Sadece sesten ibaret bir uygulama olması. Görüntü yok. Üstelik Google Play Store ya da appstore’da falan boşuna aramayın, şimdilik sadece davetiyeniz varsa katılabilirsiniz.

Yepyeni bir sosyal medya CLUBHOUSE, sadece sesli, bir nevi twitter’ın sesli hali diye de düşünebiliriz. Daha şimdiden dünyada 2 milyon abonesi var.

NEREDEN çıktı bu CLUBHOUSE ?

San Fransisco’lu iki girişimcinin (Paul Davison ve Rohan Seth) icadı clubhouse, 2020 yılında tam da herkesin evlere kapandığı dönemde ortaya çıktı. Çet yaptığınızı insanları görmüyorsunuz sadece seslerini duyuyorsunuz.

Şimdilik herkesin katılamaması bu uygulamayı son derece “havalı” kılıyor. Bir diğer dikkat çekici özelliği ise nickname yani rumuz ile kayıt olamıyorsunuz, gerçek isminizi kullanmanız lazım ayrıca uygulamaya 18 yaşından küçükler katılamıyor.

GEÇMİŞE DÖNÜŞ / TELSİZ GÜNLERİ

Önümüzdeki dönemde şirketler görüntülü zoom toplantılarını bırakıp yerine CLUBHOUSE sohbet odalarında mı yaparlar onu bilemiyoruz ama bu uygulama ülkemizde 80’li yıllardaki telsiz muhabbetlerini hatırlattı, genç yaşlı herkes, sadece taksi şoförleri ya da durakları değil 7’den 77’yediye herkes telsizde çeşitli kanallarda anlamsız sohbetler yapardı daha icq ve msn’den bile çok çok önce. (Alo breyk, Alo breyk)

CLUBHOUSE uygulaması sanki o telsiz döneminin akıllı telefonlara uyarlanmış hali. Türkiye’de sanatçı, gazeteci elit kesimler şimdiden benimsemiş görünüyorlar CLUBHOUSE uygulamasını.