2013’ün, oyunlarla ilgili en önemli etkinliklerinden biri AMBER Sanat & Teknoloji Festivali bugün itibariyle TAK’ta (Tasarım Atölyesi Kadıköy) başladı. Organizasyonla ilgili detayları şu linkten inceleyebilirsiniz: http://www.amberplatform.org/en/

2-3 Kasım tarihlerinde festival kapsamında AmberJam etkinliği düzenlendi ve ‘Connected’ temasını işleyen 10 oyun geliştirildi. Hutopia’nın editörlerinden Kemal Akay’ın görsellerini tasarladığı ‘Space Junk Destroyer’ ve ‘Grow ‘n Stream’ oyunlarını 4-10 Kasım tarihleri arasındaki sergide oynayabilirsiniz. Etkinlik kapsamında GeziJam oyunları da sergileniyor ve bu oyunlar üzerine 10 Kasım tarihinde bir panel de düzenlenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bahçeşehir Üniversitesi Game Lab (BUG) partnerliği ve Game Developers Turkey (GDT) organizasyonu ile gerçekleşecek etkinliğin planı genel olarak şu şekilde:

GameExhibition 4-10 Kasım
UCLA Game Lab?in, misafir kurum olarak katıldığı sergi çeşitli üniversitelerden öğrenci işlerine yer verecektir. Oyunların yanı sıra inteaktif sanat ve tasarım işleri de sergide bulunmakta.

GameSymposium 10 Kasım (14.00-19.00)
Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı (BUG) tarafından düzenlenen AMBER GameSYMPOSIUM, oyun kültürü, üretim biçimleri ve çalışmaları üzerine bir dizi enformel söyleşiden oluşmaktadır. Geliştiricilerin, akademisyenlerin ve yazarların katılacağı bu oturumlar, oyunların teoride ve pratikte güncel karşılıkları ve disiplinlerarası temasları üzerine tartışacak, yeni medya eksenindeki duruşunu sorgulayacaktır. Sempozyumda yer alacak paneller:

?    Oyun Çalışmaları 101
?    Bir oyun üreticisinin dünyalı olarak portresi
?    Oyun üzerine yazmak
?    GeziJAM: Direnişin Tarihini Oyunlarla Tutmak