Roland-Garros Tenis Dünyasının en prestijli turnuvalarından biri. Aynı adı taşıyan Tenis kortu Paris’in güneybatısında Boulogne-Billancourt bölgesinde yer alıyor.

 

Bu ihtişamlı Tenis turnuvasında uzun zamandır ev sahibi konumunda olan Fransız Tenisçiler büyük bir başarı elde edemedi.

 

Maxime Hamou, Fransa’nın Nîmes bölgesinden gelen, 21 yaşında ve gelecek vaad eden bir fransız tenisçi. Dünya sırlamasında 287. görünüyor. Bu sene ilk turda elendi. Fransız spor basınından takip edebildiğimiz kadarıyla Maxime fransız tenisinin biraz “kötü çocuğu”. Röportaj verirken sinir bozucu bir şekilde cips yiyor, öyle serseri, isyankar tavırlar falan..

 

Ancak bu sene Roland-Garros’ta elenmesinin hemen ardından bir davranışı var ki, resmen kendini “yaktı”. Sosyal medyada linç ediliyor. Roland-Garros organizatörleri oyuncunun akreditasyonunu iptal ettiğini açıkladı. Maxime bu turnuvaya bir daha katılamayacak.

 

canlı yayında tacize uğrayan Maly Thomas twitter hesabından "eğer canlı yayın olmasaydı yüzüne bir tane patlatırdım" dedi.

 

Canlı yayında Eurosport muhabiri Maly Thomas birinci turda elenen oyuncunun yanına gidiyor. Maxime Hamou spor muhabiri hanımefendinin omuzuna elini atıyor ve kendisini zorla defalarca öpüyor. Muhabirin bu durumdan ve yayının canlı olmasından son derece rahatsız olduğunu görebiliyorsunuz. Bu arada ekranın sol tarafında ise stüdyodaki spor yorumcularının bu duruma kahkalarla güldüğüne şahit oluyorsunuz.

CANLI YAYINDA TACİZ ANI

Bu taciz olayı fransız basınında şu aralar en çok konuşulan olaylardan biri haline geldi. Yorumcular yaşanan olayın bir taciz olduğu konusunda hemfikir. Maxime’in aldığı cezayı hak ettiğini, gerek spor dünyasında gerek günlük hayatta bu tür olaylarla kadınların maalesef sıkça karşılaştığını, hangi şekilde olursa olsun, kim tarafından yapılırsa yapılsın, Fransa’da tacizin asla tolere edilmemesi gerektiğini fransız haber kanallarında dinlemek mümkün.

 

Bu olayın en dikkat çekici yanı, canlı yayında Eurosport muhabiri tacize uğrarken, sstüdyodaki yorumcuların kıkır kıkır gülüyor olması.

 

Nitekim kendiside eski bir tenisşçi olan program sunucusu Henri Lecomte, “Avantage Lecomte” adlı programında dün seyircilerden bu olay ile ilgili özür dilemek zorunda kaldı.

HENRI LECONTE PROGRAMINDA ÖZÜR DİLİYOR

Maxime Hamou’nun çok pişman olduğunu, muhabir Maly Thomas’dan ve tüm Fransa’dan özür dilediğini de fransız basınından öğreniyoruz.